• DeutschEnglishDutchRussianTürkçe

Canan karatay Datça'da

Datça’da her şeyin doğalı çok kolay bulunabiliyor. Datça’nın doğal ürünleriyle beslenen 106 yaşında Fettah Nine ile 6 Kuşağın bir arada yaşadığı aileler var. Lokantalardaki yemeklerin %90’ı neredeyse soğuk sıkım sızma zeytinyağı ile yapılıyor. Hala çalışan taş değirmenler var. Yenen meyvenin, sebzenin mis gibi kokusunu alabiliyorsunuz. Yenen etin hangi köyden kimin hayvanı olduğu, hatta hangi otlakta otladığı bile bilinebiliyor. Bir tane fast food satan işletme yok. Haftanın birkaç günü köylü pazarları kuruluyor.

 

Datça’nın bu doğallığı, Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay’ın Sağlıklı Beslenme Prensipleri ile birleştirilerek Datça “Sağlıklı Yaşam Kasabası” haline getiriliyor.

 

“Sağlıklı Yaşam Kasabası” projesinin ilk sonuçları alındı. Y. Mimar A. Okan Çağlar (58) 50 kilo, eşi Psikolog F. Nurçin Çağlar (58) 26 kilo verdi. Okan Çağlar, Canan Karatay ile hiç tanışmadan sadece Karatay Diyeti kitabını okuyup Datça’nın doğal ürünleri sayesinde 50 kilodan nasıl kurtulduğunu, sadece fazla kilolardan kurtulmakla kalmayıp 12 yıldır kolesterol, şeker ve ürtiker hastası olarak kullandığı yaklaşık 48000 Adet hapı artık içmediğini, artık içmediği hapların ekonomik boyutunu 21 Ağustos 2013 Saat 21:30 da yapılacak söyleşide anlatacak.

 

Aynı söyleşide bu projeyi başlatan Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan ise amaçlarının; Datça’da yaşayan herkesin sağlıklı beslenmesi, bedensel egzersiz yapması, fazla kilosu olanların zayıflayarak sağlıklarına kavuşması olduğunu dile getirecek.

 

Bu bağlamda Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay ‘ın katılımıyla bazı etkinlikler düzenliyor ve bu inisiyatifi sizlerle paylaşıyoruz. 

 

 

Ø  21 Ağustos 2013 Çarşamba günü Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay ile Çağlar çiftinin evlerinde vereceği tanışma yemeğinin ardından Saat 21:30 – 23:30 arası My Marina Select Otel’de söyleşi;

            Konuşmacılar:

·         Psikolog Nurçin Çağlar – Diyet Psikolojisinde Olmamak

·         A. Okan Çağlar – İçimden Bir İnsan Çıktı, 48000 Adet Haptan Nasıl Kurtuldum.

·         Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan – Datça Sağlıklı Yaşam Kasabası

·         Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay – Karatay Diyeti ile Datça Sağlıklı Yaşam Kasabası

·         Soru - cevap

 

Ø  22 Ağustos 2013 Perşembe günü Saat 09:00 – 12:00 Kargı Koyu Yeşim Bar’da Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay ile birlikte Karatay Kahvaltısı + Sohbet + Kitap imza

 

Ø  22 Ağustos 2013 Perşembe günü Saat 21:30 – 22:00 arası Cumhuriyet Meydanı’nda toplanılarak Kumluk Plajındaki yürüme yolunu takiben My Marina Select Otel’e kadar halkla birlikte Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay’ın da katılacağı Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü.

 

Ø  22 Ağustos 2013 Perşembe günü Saat 22:00 – 23:30 arası My Marina Select Otel’de Art Tango Sağlıklı Yaşam Milongası ve tango şovu

Yer: 
My Marina Select Otel
Tarih ve Saati: 
21.08.2013 - 21:30