• DeutschEnglishDutchRussianTürkçe

Turizmden en çok payı Datça alacak

“2010'da Turizmden en çok payı Datça alacak"

“Muğla ile Datça arasında köprü kuruldu"

Muğla İl Genel Meclisi Turizm Komisyonu Başkanı CHP'li Mehmet Erdem başkanlığındaki 5 kişilik bir heyet Sömbeki'den gelen turistlerin büyük sıkıntı yaşadığı Datça Limanı sorununa yerinde çözüm bulmak üzere Datça'ya geldi.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Datça'ya gelen inceleme heyeti limanda bir dizi incelemelerde bulundu. İncelemeye, CHP Datça İl Genel Meclis Üyeleri Gürsel Uçar ile Ali Rana Kaya da katıldı.

Turizmi etkileyen sorunların tespiti için düzenlenen geziye Datça'dan başladıklarını söyleyen Erdem burada Sömbeki'den gelen turistlerin yaşadıkları sıkıntıların tespit edileceğini belirterek tespit çalışmalarının ardından ileriki günlerde ortak fikir üretip, bunu hayata geçireceklerini söyledi.

Limanda yapılan incelemenin ardından Erdem, Datça'nın 2010 yılında İl Genel Meclisi bütçesinden en fazla payı alacak ilçe olduğunu kaydetti.

5 kişik heyet limanda bir dizi incelemelerde bulundu.

Muğla'yı, Dünya Turizm Marketlerinde en iyi şekilde pazarlayabilmek için turizm yerlerinin sorunlarının yerinde incelenmesi, sorunlara yönelik çözümler üreterek ve hayata geçirilmesi amacıyla yürütülen inceleme gezisine ilk olarak Datça'dan başlandı.

Komisyona üye Cesur Öncel(Chp), Sanayi Ticaret ve Ulaşım Komisyonu Başkanı Mükerrem Uyar(Chp), üyeler Kazım Öztin(Mhp) ve Şükrü Şehir(Chp) ile birlikte Datça'ya gelen Muğla İlgenel Meclisi Turizm Komisyonu Başkanı Chp'li Mehmet Erdem Datça Limanı'nda çeşitli incelemelerde bulundular.

“Bölge olarak pazarlamaktan yanayız"

İlçeye Cuma günü gelen inceleme heyeti sorun tespit çalışmalarından önce Datça Belediye Başkanlığı ile Turizm Müdürlüğü'nü de ziyaret etti.

Belediye Başkanı Şener Tokcan'ı makamında ziyaret eden heyet Datça Limanı'nın sorunları hakkında bilgiler aldı. Ziyaretteki amaçlarının sorunların yerinde incelenmesi olduğunu kaydeden Turizm Komisyonu Başkanı Mehmet Erdem Datça Yarımadası ile Bodrum Yarımadasını örnek vererek birbirinden ayırt etmek istemedikleri iki yarımada olduğunu ve Dünya Turizm Marketlerinde pazarlarken de Datça, Bodrum, Marmaris, Göcek ve Fethiye'yi bir bütün olarak pazarlanılmasından yana olduklarını söyledi.

Erdem "Turizm açısından önem arz eden bu yerleri bir bütün halinde bölge olarak pazarlanmasından yanayız. Yat turizmiyle, otelleriyle, alternatif sporlarıyla komple pazarlanmasından yanayız. Ayrıca gelen turistlerin sınır kapılarında neler yaşadıklarını, sıkıntılarını görmek için havaalanlarını, sınır kapılarını tek tek dolaşmak istiyoruz" diye konuştu.

“Muğla ile Datça arasında köprü kuruldu”

Belediye Başkanı Şener Tokcan da böylece Muğla ile Datça arasında bir köprü kurulduğunu ifade ederek "Her kurumun kendi içerisinde uyumlu çalışmasından yanayız. Muğla içerisinde her kurum birlikte uyum içinde çalışırlarsa bu doğrudan doğruya Muğla'mıza hizmet olarak yansıyacaktır. Ben bu ziyareti çok önemli görüyorum. Datça'nın gelişmesine katkıda bulunacak bir şeyin başlangıcını yapıyoruz" dedi.

19.08.2009
Turizmden en çok payı Datça alacak